Twitter

Facebook

Používanie nábytku

 

Nábytok je určený na používanie len vo vnútorných miestnostiach v teplote 15 až 30 stupňov Celzia. Drevený nábytok nemôže byť používaný vonku. Skladovanie na slnku, vo vlhkých miestnostiach alebo v nízkej teplote môže spôsobiť praskanie dreva, lakových povrchov aj deformovať nábytok.

 

Starostlivosť o nábytok

 

Drevený voskovaný nábytok je povinné čistiť len prostriedkami určenými na jeho starostlivosť. Na starostlivosť o nábytok sa nesmie používať mokré alebo vlhé handričky. Počas používania nábytku sa naňho nesmú ukladať horúce ani mokré predmety, ktoré môžu spôsobiť rozpustenie ochrannej vrstvy vosku a odfarbenie povrchu. V takomto prípade je povinné opätovanie zavoskovať celú časť nábytku.

 

Štruktúrovaný nábytok

 

Štruktúrovanie je ručná, a nie strojová práca. Každá doska ma iné ročné kruhy a je nutné používať náradie s rôznymi parametrami oderu. Z tohto dôvodu počet vyrobeného nábytku je obmedzený a ich majitelia majú istotu, že taký istý nábytok nenájdu v obchode za rohom, ani vo veľkých obchodných reťazcoch.

 

Hlavná stránkaČo sa oplatí vedieť o drevenom dubovom nábytku?

Čo sa oplatí vedieť o drevenom dubovom nábytku?

Nábytok z masívu

Drevené nábytky
predstavujú v súčasnosti štandardné zariadenie každej domácnosti. Sú totiž vyrobené z materiálu, ktorý nielenže umožňuje žiť v súlade s prírodou, ale tiež zaručuje výnimočnú životnosť a komfortné používanie. Mnoho ľudí má obavy, že drevený nábytok bude vyzerať dobre len vtedy, ak stojí celý majetok. Táto mienka je momentálne veľmi rozšírená. Našťastie, časť týchto názorov je mýtus a vďaka rozvoju v oblasti technológií používaných na výrobu nábytkov dnes môžete rátať s riešeniami, ktoré Vás svojou krásou budú tešiť ešte mnoho ďalších rokov bez toho, aby ste na ne vynaložili veľa energie a prostriedkov. Veľkej obľube sa tešia nábytky vyrobené z dubového dreva, a preto sme sa Vás rozhodli bližšie oboznámiť s ich vlastnosťami

Vlastnosti dubu
sú hlavným dôvodom jehoobľúbenosti a častého používania. V súvislosti s tým treba zdôrazniť predovšetkým fakt, že tento typ dreva je dosť ťažký, stredne vysychavý a ťažko zápalný. Pomerne ľahko sa obrába a je tvarovateľný podľa našich potrieb. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že dubové drevo je vhodné na drevorezbu a nerobí problémy pri lepení a farbení. O dosť komplikovanejšie je však jeho leštenie. To však neprekáža nábytkárskym koncernom, ktoré sú zodpovedné za výrobu vysoko kvalitných nábytkov vyrobených z tohto materiálu.

Samotné dubové nábytky
si ľudia vyberajú predovšetkým preto, lebo sa vyznačujú elegantným vzhľadom. Vyzerajú vynikajúco v obývačke či spálni a vďaka odolnosti sa do nich oplatí zainvestovať aj pri zariaďovaní detskej izby. Treba však spomenúť, že dubové drevo sa nevyužíva len na výrobu nábytkov. Veľmi obľúbené sú tiež dubové parkety a steny, pomocou ktorých Vaše priestory nadobudnú štýlový vzhľad.

Tvrdosť a odolnosť dubu
určite nie sú jeho jedinými výhodami. Veľa ľudí oceňuje fakt, že ide o nábytky odolné tak voči tvorbe preliačin, ako aj voči škrabancom. Keďže sú dubové nábytky čoraz populárnejšie, každý si medzi nimi nájde niečo pre seba. Spokojní budú aj zástancovia jednoduchých riešení, aj tí, ktorí kladú veľký dôraz na kvalitu vypracovania a originalitu vyberaných kusov. Dôležité tiež je, že na trhu nenájdeme len nábytky vhodné do štandardných priestorov, ale aj kusy vyrábané na mieru, vďaka čomu ich môžete umiestniť aj v priestoroch, pri navrhovaní ktorých architekti popustili uzdu fantázii.

Samozrejme, všetky drevené nábytky
vyzerajú po zakúpení fantasticky. Veľa ľudí sa obáva, že udržanie tohto stavu bude po niekoľkých mesiacoch takmer nemožné. Aby ste dosiahli želaný efekt, treba dodržiavať základné pravidlá nevyhnuté pre starostlivosť o dubové nábytky. Najdôležitejšie hovorí o tom, že ich treba chrániť pred kontaktom s intenzívnymi slnečnými lúčmi, ktoré by mohli spôsobiť vznik prasklín. Z toho istého dôvodu by sme mali prechádzať aj styku dubových kuchynských liniek s veľmi horúcimi nádobami. Dobrým riešením je zainvestovanie do špeciálnej podložky predchádzajúcej takémuto javu. Nezaškodí tiež, ak si raz za mesiac nájdete čas a použijete špeciálny olej určený na starostlivosť o drevené nábytky. Tento olej vytvorením ochrannej vrstvy zabráni vzniku škrabancov. Chceli by sme však zdôrazniť, že prostriedky na starostlivosť o takýto nábytok je potrebné vyberať dôsledne a nie prvoplánovo. Treba myslieť na to, že dub zle znáša kontakt s agresívnymi chemickými prípravkami. Samotná údržba nezaberá veľa času, jej účinky však predĺžia Vašu radosť z pekných nábytkov na roky.


Piotr Morawski

O autorovi: Mateusz Surmiak - z povolania matematik, od srdca technológ vo výrobe nábytku, spracovaní dreva a výrobe drevených konštrukcií. Riadi produkciu a logistiku podniku Made of Wood Group. S matematickou presnosťou koordinuje a kontroluje výrobné zadania a priebeh technologického procesu. Vďaka mnohoročným skúsenostiam na takmer každej úrovni procesu práce s drevom dokáže klientom ponúkať výrobky najvyššej kvality. V súkromí nadšený futbalista amatérskej ligy.

Pridaj sa na Google+

Webová stránka: www.nabytokzmasivu24.sk

Naše ďalšie stránky:

Made of Wood Group - nábytok z masívneho borovicového dreva

Štruktúrovaný nábytok

Obvykle v procese výroby povrch nábytku je brúsený, lakovaný alebo voskovaný a následne leštený za účelom získania maximálnej hladkosti, a týmto spôsobom zvýšenia estetických dojmov konečného výrobku.

Štruktúrovaný nábytok

Štruktúrovanie dreva je proces, v ktorom sa získava nerovnorodý povrch s mnohými priehlbinami a ryhami, ale s určenou pravidelnou štruktúrou. Na tento účel sa používa odborné stroje s vhodným systémom kief, ktoré odstraňujú z dreva mäkšie prvky a tvrdšie časti nechajú a odkryvajú. Získaný povrch nábytku má usporiadaný charakter (priehlbiny a ryhy sú v jednom smere) a celý nábytok má unikátny a výnimočný štýl.

Štruktúrovanie je zamerané na dosiahnutie efektu staro výzerajúceho nábytku, ktorý pripomína rustikálny nábytok s vyše 100 ročnou históriou.

Nábytok z kolekcie Hacienda po procese štruktúrovania dreva získavá mimoriadný štýl a formu


Pre väčšiu blízkosť k prírode.


Nábytok a služby pre náročných.


Oleje Livos - moderná metóda zušľachtovania dreva